Home Articles Downloads Discussion Forum Web Links News Categories
Users Online
Guests Online: 3
No Members Online

Registered Members: 1,728
Newest Member: afecoqymu
View Thread
DependenT - Zone | Counter-Strike | Pluginuri
Author Auto Team Adjuster (ATA) [AMXX]
dpzone
Super Administrator

Posts: 54
Joined: 03.06.07
Posted on 08-06-2007 12:24
Auto Team Adjuster (ATA) AmxMoDX Plugin


Autor: DarkSider ;
Versiune: 0.2 .


* Descriere:

Acest Plugin va "echilibra" , intr-un fel cele 2 echipe , prin adaugarea a cate un win uneia dintre ele in anumite cazuri . Il puteti seta cum vreti , prin CVAR-uri (Info mai jos) . Un scan al scorurilor se va face la sfarsitul fiecarei runzi .

* CVAR-uri:

Pot fi setate in joc , logat ca admin , prin comanda amx_cvar nume valoare .

terrorist_addwin => Diferenta de puncte pe care trebuie sa le aiba Counterii pentru ca Teroristii sa primeasca win-uri .
terrorist_adjust => Numarul de win-uri pe care le vor primi teroristii daca , cazul de mai sus este indeplinit .
cterrorist_addwin => Acelasi lucru ca terorist_addwin , valabil pentru counteri .
cterrorist_adjust => Numarul de win-uri pe care le vor primi counterii daca , cazul de mai sus este indeplinit .


* Teste:

Testat pe Server de Counter-Strike 1.6 cu AmxMoDX 1.75a .

* Modules:

Pentru ca acest Plugin sa functioneze va trebuie un modul special , unul care trebuie sa-l instalati ; nu este ca "default" in amxmodx .
Pentru Windows , va trebui sa luam acest fisier . Il punem in hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules . In hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/modules.ini adaugam linia : cshack_amxx.dll .
Pentru Linux , va trebui sa luam acest fisier . Il punem in hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules . In hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/modules.ini adaugam linia : cshack_amxx_i386.so .
Pentru Linux AMD64 , va trebui sa luam acest fisier . Il punem in hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules . In hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/modules.ini adaugam linia : cshack_amxx_amd64.so .

* Instalare:

- Dupa ce am facut tot ce scrie la "Modules" , punem fisierul ATA.amxx (Download mai jos) in hlds/cstrike/addons/amxmodx/plugins , iar in hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/plugins.ini adaugam linia : ATA.amxx .
- Dam un restart la tot Server-ul .

* Schimbari de la o versiune la alta:

Versiunea 0.2 - Am fixat multe buguri . Deasemenea am optimizat putin code-ul (Plugin-ul merge mai repede) . L-am testat .
Versiunea 0.1 - Versiunea initiala . Multe buguri ; netestata .


Web Site : www.dpzone.ro & dpzon3.3x.ro
Server cs : cs.dpzone.ro
Forum : http://forum.dpzone.ro
DCHUB : dchub.dpzone.ro & dchub://dpzone.no-ip.info
Contact : admin@dpzone.ro
contact@dpzone.ro
Send Private Message
Jump to Forum:
Login
Username

Password



Not a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.